GASTRONOMIE A POCHUTINY

Maledivská kuchyně je velice chudá na vitamíny a neobsahuje maso. Základem místních jídel jsou čerstvé ryby a rýže.

Typická místní jídla jsou velmi kořeněná (pikantní) vycházející z  indické kuchyně. Návštěvníkům doporučujeme  vyzkoušet místní  rybí polévku nebo karí z rybího masa.


Večeře na Maledivách

Rybu si na Maledivách můžete dát na tisíc způsobu a to jak smaženou, pečenou, uzenou, grilovanou nebo vařenou. V široké nabídce také naleznete kalamáry, ktevetky a chobotnice nejčastěji opékané na grilu. Jako příloha k hlavním pokrmům se podává rýže nebo chléb.

Pokrmy se rozlišují na "Short eats" - jednohubky,  která jsou zastoupená různymi sladkostni a dezerty. Oblíbeným dezertem je  "Hedhikaa", což jsou rozmanité mini cukrovinky či dortíky. Dále pakkuličky z listového těsta plněné rybí náplní, pikantní rybí koláčky, sladký vaječný krém či kokosové mléko s růžovým pudinkem. K oblíbenému ovoci patří mango, kokosové ořechy, mini banány, ananas a chlebovník vše podávané jako tapas.

 

Dalším druhem pokrmů jsou "Long eats" - hlavní chod, který představuje různým způsobem připravené rybí pokrmy. Hlavní jídlo se podává s ryží nebo místním chlebem nazývaným Roshi - pšeničný chleba". Ke zvyku místních  obyvatel patří žvýkání  betelových  listů v kombinaci s arekovými ořechy, hřebíčkem a citrónovou pastou - smaženo v oleji. 

Stravování v restauraci je velmi drahé v celé Jižní Asii, což je ovlivněno dovozem všech surovin z ciziny. V hotelových restauracích je zastoupena převážně kombinace italské, francouzské, středomořské, čínské a arabské kuchyně. Maledivské speciality se podávají pouze minimálně.

Nejoblíbenějším místním nápojem na  je čaj. Standartním typem je černý čaj, který se pije osclazený  s plátkem citrónu, případně s mlékem(z prášku).

Tradičním nápojem je "Raa" neboli míza z kokosové palmy na níž rostou ořechy.

K pití je turistům doporučujeme konzumovat balenou vodu.

Rezervace
po telefonu
Rezervace Kuba
+420 725 699 909
Rezervace Emiráty, Srí Lanka
+420 725 631 875
Rezervace Dominikánská republika, Mexiko, Maledivy
+420 257 221 724
Získejte slevu 599 Kč
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte
599 Kč
na dovolenou!
Souhlasím s podmínkami registrace