Doprava

Po příletu na mezinárodní letiště v hlavním městě Malé, rozváží turisty na jednotlivé ostrovy transferová doprava v podobě vysokorychlostních lodí, helikoptér, hydroplánů (Air Taxi) nebo motorových člunů – dhoni.

Vysokorychlostní lodě mohou využít ti turisté, jejichž ostrov se nachází zhruba do 100 km od letiště. Tento způsob přepravy je z finančního hlediska velmi ekonomický, nicméně 100 km dlouhá cesta trvá přibližně 2,5 hodiny. Nejdražším typem přepravy je letecká doprava, kterou lze využít k cestě vzdálené více než 80 km. Nejlevnějším způsobem přepravy do místa určení je prostřednictvím lodí dhoni, které je však možno využít pouze pro velmi krátké vzdálenosti.

Na jednotlivých ostrovech se turisté nejčastěji pohybují pěšky, jelikož ostrovy jsou velmi krátké, nejdelší z nich nepřesahuje 8 km. Mezi jednotlivými ostrovy neexistuje pravidelná doprava, tu si však můžeme sjednat u personálu daného resortu. Mezi jednotlivými ostrovy je přeprava zajišťována motorovými čluny dhoni nebo baththell.

Mezi ostrovy Hanimaadhoo, Kadhdhoo, Kaa-dedhdhoo a Gan, existují pravidelné lety, které zajišťuje národní letecká společnost Air Maldives.

V hlavním městě je nejpoužívanějším dopravním prostředkem kolo nebo motocykl, turisté však nejčastěji využívají služeb taxi. Přeprava po hlavním městě prostřednictvím taxi je velmi příjemná a levná, za jakoukoliv vzdálenost zaplatíme pouze 1 USD. Za větší zavazadlo je příplatek, spropitné se nedává.

Rezervace
po telefonu
Rezervace Kuba
+420 725 699 909
Rezervace Emiráty, Srí Lanka
+420 725 631 875
Rezervace Dominikánská republika, Mexiko, Maledivy
+420 257 221 724
Získejte slevu 599 Kč
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte
599 Kč
na dovolenou!
Souhlasím s podmínkami registrace